Strona główna Najnowsze informacje Dzisiaj targi pracy na Podkarpaciu

Dzisiaj targi pracy na Podkarpaciu

Podkarpackie Targi Pracy organizowane przez Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (fot.arch.wsiz.rzeszow.pl)

Dzisiaj w Rzeszowie odbywają się Podkarpackie Targi Pracy. To największe tego typu wydarzenie w regionie. Będzie to już 17. edycja targów, udział w nich weźmie ponad 50 pracodawców z całego kraju.

Jak poinformowała Monika Lewicka-Bułatek z biura karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która organizuje targi, wydarzenie skierowane jest przede wszystkim dla studentów i absolwentów rzeszowskich uczelni.

„Na targi zapraszamy jednak także inne osoby, które poszukują zatrudnienia. W targach udział weźmie ponad 50 pracodawców, będą to przedstawiciele firm z branży lotniczej, informatycznej, motoryzacyjnej, finansowej, doradczej, consultingowej, gastronomicznej oraz agencje zatrudnienia” – dodała.

Na targach będą firmy nie tylko z całego województwa podkarpackiego, ale również m.in. z Warszawy, Krakowa, Opola czy Łodzi.

Jak zaznaczyła Lewicka-Bułatek, pojawią się również pracodawcy z zagranicy m.in. z USA oraz Niemiec. „Jest bardzo duże zróżnicowanie, jeżeli chodzi o oferty pracy, które zaprezentują firmy podczas targów, więc każdy znajdzie coś dla siebie” – podkreśliła.

Podczas targów odbędą się również prezentacje m.in. firmy Deloitte, Asseco, Nowy Styl czy Cyfrowa Foto.

Na Podkarpaciu stopa bezrobocia wynosi 9,7 proc. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here