Strona główna Ciekawostki Aplikacja medyczna dla mieszkańców Rzeszowa

Aplikacja medyczna dla mieszkańców Rzeszowa

Powstanie aplikacja, która ma pomóc mieszkańcom Rzeszowa wypracować zdrowe nawyki i być ratunkiem w trudnych sytuacjach. Organizatorzy najpierw chcą wprowadzić ją dla mieszkańców stolicy Podkarpacia, potem rozszerzyć na skalę ogólnopolską a w przyszłości być może światową.

Ale wszystko powoli. Najpierw aplikacja musi powstać, stąd wydarzenie o nazwie Smart Medius Hackathon. Wszystko po to, aby profilaktyka nie była tylko hasłem, ale czymś co każdy z nas wciela w życie. Agnieszka Gocek, kierownik działu promocji centrum medycznego MEDYK, ratownik medyczny mówi, że ludzie wciąż nie są świadomi tego, jaka rolę odgrywa profilaktyka.

Aplikacja powstanie podczas 24 godzinnego spotkania, tzw. zdrowej technologii, ludzi o rożnych zainteresowaniach. Dlatego do udziału w wydarzeniu mogą zgłaszać się całe zespoły lub indywidualne osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w uruchomieniu ZDROWEJ platformy miejskiej (pod tym pojęciem rozumiemy szereg pomysł związanych ze zdrowiem w Rzeszowie). W każdym zespole powinni się znaleźć: programista, analityk, UX designer, UI designer, architekt, praktyk zdrowia, ew. specjalista ds. promocji i marketingu.

Aplikacja medyczna to część programu realizowanego przez miasto Rzeszów i Medyk: Rzeszów krążeniowo- oddechowy najbezpieczniejszym miastem na świecie – dodaje Agnieszka Gocek

Aby wziąć udziału w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie hackathonrzeszow.evenea.pl.

Źródło: radiovia.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here