Strona główna Najnowsze informacje Czeka nas bardzo upalny tydzień, będzie powyżej 32°C

Czeka nas bardzo upalny tydzień, będzie powyżej 32°C

Dla tych, którym odpowiadają letnie upały panujące nad naszym województwem, mamy dobre informacje. Tym, którzy oczekują ochłodzenia, nie przypadną do gustu. Rozpoczynający się tydzień w Rzeszowie będzie obfitował w bardzo wysokie temperatury, o których informuje IMGW. Ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z upałami są prognozowane na terenie całego Podkarpacia na środę i czwartek.

W poniedziałek czeka nas częściowe zachmurzenie, niewielkie jest też prawdopodobieństwo opadów deszczu. W ciągu dnia termometry pokażą w granicach 19-21°C. Wilgotność powietrza przekroczy jednak 60%, a co za tym idzie, będzie bardzo parno. To może niekorzystnie wpływać na nasz układ oddechowy i krążenie.

We wtorek niebo nad stolicą Podkarpacia się rozchmurzy, a w kulminacyjnych godzinach szczytu, temperatura powietrza może wzrosnąć nawet do 29°C. W związku z tym, że prędkość wiatru będzie znikoma, nie są prognozowane też żadne opady, musimy się przygotować na prawdziwe afrykańskie upały i żar z nieba. Podobnie sytuacja będzie wyglądała w środę. W trzeci dzień tygodnia, jedynie do godzin popołudniowych na niebie mogą zagościć chmury, jednak później przeważać będzie słońce i bardzo wysokie temperatury, przekraczające nawet 32°C w cieniu.

Do godzin popołudniowych w czwartek nadal będzie bardzo gorąco i słonecznie. Nieco upał ten mogą ostudzić niewielkie opady, które są prognozowane na godziny wieczorne. Taka mżawka zadziałałby zbawiennie na odświeżenie powietrza. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że także w piątek z gęstych chmur nad Rzeszowem może spaść deszcz, a temperatura spadnie do około 18-19°C. Wypogodzi się dopiero popołudniu i tak zostanie najpewniej przez cały przyszły weekend. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, nad stolicą Podkarpacia będzie panować słońce, a temperatury wyraźnie przekroczą 20°C

Najwyższe prognozowane temperatury na nadchodzący tydzień będą przekraczać 30°C w cieniu, jednak w słońcu „tropikalna” aura będzie jeszcze bardziej odczuwalna i brzemienna w skutki. Przypominamy, że długotrwałe przebywanie na słońcu, bez odpowiedniego zabezpieczenia może prowadzić zarówno do udarów słonecznych, jak i chorób skóry, łącznie z poparzeniami. Apelujemy również nieustannie o nie pozostawianie w zamkniętych, nagrzanych samochodach tych, którzy mogą mieć problem z ich opuszczeniem, przede wszystkim dzieci, osób starszych i zwierząt.

https://www.se.pl/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here