Strona główna Ciekawostki Głosuj na podkarpackie rozświetlone miasta

Głosuj na podkarpackie rozświetlone miasta

Szesnaście podkarpackich miast stanęło do rywalizacji w plebiscycie „Świetlna stolica Polski”. Konkurs po raz jedenasty organizuje grupa Energa. Wyboru najbardziej rozświetlonego iluminacjami na Boże Narodzenie miasta dokonują internauci. Głosować można codziennie na stronie internetowej swiecsie.pl.

Najpierw odbywają się eliminacje wojewódzkie a potem, w szranki staje 16 miast reprezentujących 16 regionów kraju. Każdy zwycięzca eliminacji  wojewódzkich otrzyma na cele dobroczynne sprzęt AGD za 10 tys. zł. Natomiast do zdobywcy tytułu Świetlnej Stolicy Polski trafią warte 50 tys. zł wysokiej jakości energooszczędne urządzenia AGD, które mogą pomóc mieszkańcom w trudnej sytuacji życiowej.

Głosowanie regionalne trwa do 2 stycznia. Obecnie na Podkarpaciu prowadzi Rzeszów, przed Sędziszowem Małopolskim i Sieniawą. Zarówno Rzeszów jak i Sędziszów są laureatami konkursu w skali kraju z ubiegłych lat. Głosowanie w wielkim finale odbędzie się w dniach 7-15 stycznia, a oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here