Strona główna Wydarzenia Jarosław Jak wykorzystywane są pieniądze dla niepełnosprawnych?

Jak wykorzystywane są pieniądze dla niepełnosprawnych?

Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Elżbieta Bojanowska była w powiecie ropczycko-sędziszowskmi. Sprawdzała, jak są wykorzystywane pieniądze z rządowych programów społecznych, zwłaszcza związanych z aktywizacją osób niepełnosprawnych.

W Sędziszowie Małopolskim wiceminister Elżbieta Bojanowska odwiedziła mieszkanie treningowe przy Środowiskowym Domu Samopomocy. Tu podopieczni ośrodka uczą się samodzielności, a na warsztatach terapii zajęciowej rozwijają swoje talenty. Korzystają też z rehabilitacji oraz zajęć komputerowych. Powiat ropczycko-sędziszowski, na inwestycje związane z opieką nad chorymi, niepełnosprawnymi i seniorami w ostatnich latach wydał kilkanaście milionów złotych. Dużą część tej kwoty stanowiły rządowe dotacje.

Wiceminister Elżbieta Bojanowska podkreślała, że działania związane z aktywizacją i usamodzielnianiem osób niepełnosprawnych będą premiowane przez rząd. Rząd poprzez samorządy dofinansowuje nie tylko powstawanie tego typu ośrodków, ale też koszty pobytu uczestników Środowiskowych Domów Pomocy. Od 1 października, w województwie podkarpackim będzie to 1612 złotych, a od przyszłego roku 1750 złotych na osobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here