Strona główna Najnowsze informacje W Jasionce zainwestują 150 mln euro i powstanie 800 miejsc pracy

W Jasionce zainwestują 150 mln euro i powstanie 800 miejsc pracy

Spółka EME Aero, w której po 50 proc. udziałów mają Lufthansa Technik AG i MTU Aero Engines AG, w piątek kupiła 16 hektarów w Jasionce, gdzie planuje zainwestować 150 mln euro i zatrudnić 800 osób.

Działka leży w bezpośrednim sąsiedztwie strefy Doliny Lotniczej, 600 m od lotniska w Jasionce. Ma dostęp do drogi publicznej. – W jednym kawałku sprzedaliśmy ponad 16 ha. To działka, którą trzymaliśmy dla dużego inwestora z przeznaczeniem na wielką inwestycję przemysłową. To zostało też zapisane w planie zagospodarowania przestrzennego i tylko taka inwestycja może tam być realizowana – wyjaśnia Sławomir Porada.

Powstanie zakład w branży lotniczej

Naszym celem jest budowa jednego z najnowocześniejszych zakładów w branży lotniczej w Europie, centrum serwisowania i naprawy silników lotniczych. Planujemy także utworzenie centrum szkoleniowego, w którym przyszli pracownicy będą podnosili swoje kwalifikacje i umiejętności – czytamy w komunikacie zarządu firmy.

Potrzebnych 800 specjalistów z różnych branż

EME Aero to centrum obsługi napędów lotniczych, w którym pracę znajdzie 800 specjalistów z różnych branż. Inwestycja warta jest 150 mln euro. Fabryka ma powstać do 2020 roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here