Strona główna Wydarzenia Mielec Józef Więcław dyrektorem szpitala

Józef Więcław dyrektorem szpitala

Józef Więcław będzie nowym dyrektorem Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. 66-letni radny powiatu przeworskiego był dyrektorem tamtejszego szpitala przez ostatnie 16 lat. 

Jak nieoficjalnie informowaliśmy kilkanaście godzin temu, Józef Więcław wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Teraz są to już pewne, potwierdzone przez Zarząd Powiatu Mieleckiego informacje.

Więcław okazał się najlepszym kandydatem – w sumie chętne do objęcia stanowiska dyrektora mieleckiego szpitala było cztery osoby. Rozmowy kwalifikacyjne odbyły się w poniedziałkowe południe 1 kwietnia – kandydaci przedstawiali swoje wizje na poprawę sytuacji finansowej mieleckiej lecznicy.

Józef Więcław to wieloletni dyrektor Szpitala Regionalnego w Przeworsku – dokładnie pełnił tę funkcję przez 16 lat, zrezygnował w grudniu ub. roku po tym, jak w powiecie przeworskim doszło do politycznej zmiany warty.

Józef Więcław ma 66 lat. Był posłem ostatniej kadencji Sejmu PRL – był członkiem PZPR. Od 2002 w każdych wyborach samorządowych startował z list PSL, jednak niezmiennie wybierał pełnienie funkcji dyrektorskiej w szpitalu. Zmieniło się to dopiero po ostatnich wyborach. Obecnie Więcław pozostaje radnym powiatu przeworskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here