Strona główna Najnowsze informacje Jutro wielkie lotnicze show w Jasionce!

Jutro wielkie lotnicze show w Jasionce!

Jutro czekają nas wielkie atrakcje, których dostarczą nam Centralne Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego. Odbędą się one na lotnisku w Jasionce. Zobaczymy m.in. myśliwce wielozadaniowe F-16, a także spektakularne akrobacje lotnicze -100 pilotów. Według szacunków, w imprezie może wziąć udział co najmniej 40 tysięcy widzów

Wiele różnorodnych maszyn, samoloty wykonujące zapierające dech w piersiach podniebne ewolucje, piloci światowego formatu będący mistrzami w swoim fachu, a także przedwojenne samoloty na wyciągnięcie ręki. To już niebawem ujrzymy w Jasionce koło Rzeszowa.

W przestrzeni powietrznej nad podkarpackim portem lotniczym zaprezentują samoloty odrzutowe, transportowe, szkolno-treningowe, a także te przeznaczone przystosowane do akrobacji lotniczych. Nie zabraknie także śmigłowców. W szerokim gronie maszyn, które będzie można podziwiać nad rzeszowskim niebem będą m.in. myśliwiec wielozadaniowy F-16, transportowe Lockheed Hercules i CASA C-295, szkoleniowe PZL TS-11 „Iskra” i PZL-130 „Orlik”

Jedną z największych gwiazd pokazów lotniczych będzie pochodzący z Rzeszowa pilot akrobacyjny Łukasz Czepiela, który ma na swoim koncie starty w ekstremalnych zawodach Red Bull Air Race. Wsławił się także spektakularnym lądowaniem na sopockim molo. Także i w Rzeszowie będziemy mogli emocjonować się powietrznymi akrobacjami wykonywanymi przez grupy najlepszych polskich i zagranicznych pilotów sportowych (w tym Biało-Czerwone Iskry). Ponadto w przestworzach zaprezentują się szybowce akrobacyjne, motoparalotnie i wiatrakowce. Niezwykłego wyczynu postara się dokonać mistrz świata w motoparalotniarstwie, Wojciech Bógdał, który zamierza zbliżyć się swoją maszyną do lecącego samolotu i stanąć na jego skrzydle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here