Strona główna Najnowsze informacje Kolejne uniewinnnienie skazanego na 25 lat

Kolejne uniewinnnienie skazanego na 25 lat

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie uniewinnił Zenona K. skazanego przez sąd pierwszej instancji na 25 lat więzienia za potrójne zabójstwo. Mężczyzna będzie odpowiadał tylko za to, że po tym jak odkrył zbrodnię – nie powiadomił policji.

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie uniewinniając Zenona K. zwrócił uwagę, że obciążające go zeznania składane przez głównego świadka a wcześniej współoskarżonego są sprzeczne i nie mogą zostać uznane za wiarygodne. Dodatkowo z zeznań świadków wynika, że w czasie kiedy dokonano zabójstw kamera monitoringu zarejestrowała Zenona K. pod jednym ze sklepów. Wcześniej – jak zeznali świadkowie – na klatce schodowej widziano jego kolegę, który miał przy sobie zakrwawiony nóż.

Do zabójstwa doszło listopadzie ubiegłego roku w bloku socjalnym w Stalowej Woli. Dwaj bezdomni, którzy pomieszkiwali u Zenona K. zginęli od ciosów nożem. Sprawca lub sprawcy zabrali im 5 złotych, 10 papierosów i kilka przedmiotów. W lokalu na wyższym piętrze policjanci znaleźli ciało trzeciego mężczyzny. O zabójstwo prokuratura oskarżyła właściciela mieszkania – Zenon K. oraz Krzysztof S. Ten ostatni zdaniem biegłych w chwili zabójstwa był niepoczytalny, dlatego postępowanie wobec niego umorzono i skierowano mężczyznę do zakładu psychiatrycznego.

Zenon K. wyrokiem sądu I instancji został natomiast skazany na 25 lat więzienia. Wczoraj Sąd Apelacyjny w Rzeszowie uniewinnił go od zarzutu zabójstw. Zenon K. został skazany na 2 lata i 9 miesięcy pozbawienia wolności za to, że nie powiadomił organów ścigania o odkrytej zbrodni, wliczając mu na poczet kary czas spędzony w tymczasowym areszcie. Po rozprawie Zenon K. wrócił do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here