Strona główna Uncategorized Międzynarodowa Konferencja w Stalowej Woli

Międzynarodowa Konferencja w Stalowej Woli

Group student with notebook on bench outdoor.

Konferencja jest kolejnym etapem współpracy podjętej przez 5 polskich uczelni w ramach Konsorcjum COP – Tradycja, Obronność. Głównym celem tej konferencji jest przedstawienie oferty i możliwości badawczych dla przemysłu zbrojeniowego. 

Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 maja br. na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

Tematyka konferencji dotyczyć będzie zagadnień z zakresu: technologii specjalnych (w tym: spawalnictwa, odlewnictwa, przeróbki plastycznej, obróbki mechanicznej i montażu), nowoczesnych narzędzi i badań, innowacyjnych technik i metod wytwarzania oraz jakości i organizacji produkcji.

Podczas konferencji możliwa będzie wymiana doświadczeń, poglądów oraz wiedzy pracowników uczelni i przedsiębiorstw dla potrzeb zacieśniania współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową oraz ich kooperantami. Przewidywana jest prezentacja najnowszych osiągnięć z materiałoznawstwa, konstrukcji i technologii specjalnego zastosowania, wystawy sprzętu oraz aparatury badawczej i naukowej.

Konferencja jest organizowana wspólnie przez Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, Polską Grupę Zbrojeniową oraz Miasto Stalowa Wola w ramach Jubileuszu 80-lecia Stalowej Woli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here