Strona główna Najnowsze informacje Odnaleziono kobietę po 20 latach

Odnaleziono kobietę po 20 latach

57-letnia mieszkanka wsi Horyniec-Zdrój na Podkarpaciu poszukiwana była listem gończym od 22 lat. Kobieta mieszkała we Włoszech. Przyjechała na krótko do Polski i została zatrzymana przez policję. Chodziło o niepłacenie alimentów.

Kryminalni z komendy w Lubaczowie dowiedzieli się, że 57-letnia kobieta, którą poszukiwano od lat, przyjechała w sprawach rodzinnych do domu w Horyńcu-Zdroju. 57-latka nie wywiązywała się z obowiązku płacenia alimentów wobec swoich dzieci, dlatego prowadzono przeciwko niej postępowanie. W 1997 r. nie stawiała się na wezwania prokuratora.

– Wiadomo było, że 57-latka wyjechała za granicę, a dokładnie do Włoch. W 2008 r. Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie wydała za nią list gończy. W sobotę kobietę zatrzymała policja i doprowadziła ją do prokuratury – powiedziała Wirtualnej Polsce mł. asp. Monika Tomczyszyn-Pachołek, oficer prasowa Komendy Powiatowej w Lubaczowie.

Zgodziła się na karę

57-letnia była mieszkanka Podkarpacia przyznała się do winy i została wypuszczona na wolność.

– Ponieważ kobieta zapłaciła zaległe alimenty na dzieci, a dziś są one dorosłe, została uzgodniona kara pozbawienia wolności z warunkowym jego zawieszeniem – powiedziała Wirtualnej Polsce Maria Potoczna, szefowa Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie.

Jak tłumaczy prokurator, kobieta nie była poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania, bo zaległa kwota alimentów nie była ogromna, groziła jej tylko kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here