poniedziałek, Marzec 30, 2020
Strona główna Gorące tematy Podkarpacie straciło 60 mln złotych

Podkarpacie straciło 60 mln złotych

Samorządy na Podkarpaciu straciły miliony w związku z restrukturyzacją banku PBS. Część środków miała być przeznaczona do wypłaty świadczeń w ramach programu 500 plus. Wojewoda przekonuje jednak, że nie ma powodu do obaw.

Podkarpacki Bank Spółdzielczy przeszedł pod kontrolę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Przeszedł też przymusową restrukturyzację. To efekt finansowych problemów instytucji. Samorządy, które były klientami PBS, straciły 60 mln złotych.

Nie wiadomo jeszcze. ile straciły poszczególne jednostki samorządowe, jednak aż 2,9 mln złotych z utraconych funduszy było przeznaczone na 500 plus. To z kolei stawia pod znakiem zapytania terminowość wypłat świadczenia.

Wojewoda uspokaja

Jak czytamy na portalu next.gazeta.pl, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przekonuje, że nie ma powodu do obaw. Zapewniła, że sprawa jest monitorowana z poziomu województwa i rządu.

– Adekwatnie do zapotrzebowania jednostek samorządu terytorialnego są przesyłane na bieżąco środki finansowe. Podobnie w przypadku świadczenia wychowawczego 500 plus także reagujemy na zapotrzebowanie samorządów i nie ma zagrożenia dla terminowej wypłaty tych świadczeń. Pozostajemy w kontakcie ze wszystkimi ośrodkami pomocy społecznej tych jednostek, które utraciły swoje środki – zapewniła Leniart.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here