Strona główna Wydarzenia Jasło Podkarpackie przedsiębiorstwa korzystają z dotacji na unowocześnianie

Podkarpackie przedsiębiorstwa korzystają z dotacji na unowocześnianie

0yCSQ5HN/DnLKQlZ9796L31cGIC/4ZyhoymQebyM92XIu4ethEG7fenpcz5x6PF/Rn3rlmcYXDP6IQqAgnEEgYaEh5ntN+y/h51ykK3NgRnPBu//o70rW1gwr94gxMwYkIUrC0VA/tisMoCyACSpdcChV5nqJu3R4zF3emURkhf4scjzRT2sfk/RKpsau13d23655vqJzctR1ciFaLDCCaQDMk+uBX6+9jU0yG0PIYvQ2xWkT7ZALRFEuQbC2yAIOdch1IjZSFA=

Cztery firmy z Jasła, Sanoka i Rymanowa otrzymały blisko 9 milionów złotych dotacji na unowocześnienie swojej dotychczasowej produkcji. To pieniądze z Programy Polska Wschodnia. Z funduszy przeznaczonych na innowacje w biznesie mogą korzystać średnie firmy z pięciu województw; podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego.

Blisko 5 milionów złotych otrzymała firma Korner z Jasła która zajmuje się produkcją mebli. Unijna dotacja zostanie przeznaczona na unowocześnienie parku maszyn wykorzystywanych do produkcji mebli. Ponad 2 miliony złotych otrzymała firma Rymatex z Rymanowa. Zostaną one przeznaczone na budowę nowoczesnej linii produkcyjnej do przetwarzania odpadów powstałych w wyniku produkcji jaką prowadzi ten zakład.

Unijne dotacje na innowacje w biznesie z Programy Polska Wschodnia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

W kwietniu zostanie ogłoszony kolejny nabór wniosków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here