Strona główna Wydarzenia Bieszczady Prawnik skazany za oszukanie 60 osób

Prawnik skazany za oszukanie 60 osób

Prawnik spod Brzozowa skazany za oszukanie ponad 60 osób. Obiecywał ogromne zyski w krótkim czasie dzięki korzystnym inwestycjom. Ludzie przekazywali mu niewielkie kwoty i ogromne pieniądze wierząc w 30-procentowy zysk w ciągu kwartału.

Tymczasem 29-letni Mateusz G., prawnik z wykształcenia przegrywał pieniądze w nielegalnych w Polsce zakładach wzajemnych na bukmaherskich kontach za granicą.

W lipcu zeszłego roku został aresztowany, a dzisiaj skazany przez Sąd Okręgowy w Krośnie na cztery lata pozbawienia wolności i naprawienie szkody wyliczonej przez sąd na ponad 2 miliony sześćset tys. zł.

W sądzie przyznał się do winy i obiecał, że wszystkie pieniądze zwróci. Sąd uznał, że Mateusz G. stworzył piramidę finansową i żeby spłacać jednych musiał szukać kolejnych osób. Niestety dług wobec nich narastał, a hazard wciągał coraz bardziej. Mateusz G. stracił rodzinę, pracę i przyjaciół.

Prokurator domagał się pięciu lat pozbawienia wolności. Obrońca domagał się łagodnego wymiaru kary ze względu na chorobę, którą jest uzależnienie. Wyrok nie jest prawomocny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here