Pan minister Warchoł jest z Podkarpacia, a więc będzie dobrze reprezentował ziemię rzeszowską i całe Podkarpacie – powiedział prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podczas konferencji z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą i jego zastępcą Marcinem Warchołem. Deklaracja Ferenca padła ponad miesiąc po tym, jak zrezygnował z kandydowania z ramienia PO-KO w tym samym okręgu.

Tadeusz Ferenc, Zbigniew Ziobro i Marcin Warchoł zorganizowali w poniedziałek konferencję, na której poinformowali, że Ministerstwo Sprawiedliwości przekaże samorządowi Rzeszowa Zamek Lubomirskich, obecną siedzibę Sądu Okręgowego. W zamian miasto nieodpłatnie przekaże resortowi działkę pod budowę nowego budynku sądu.

– Pan prezydent Tadeusz Ferenc od wielu lat zabiega o to, aby ten piękny budynek, gmach Zamku Rzeszowskiego mógł mieć bardziej dostępną formułę działania, która oddawałyby jego charakter i historyczne znaczenie dla miasta – powiedział minister Ziobro.

Dodał, że wspólne działania prezydenta Ferenca i wiceministra Warchoła doprowadziły do podpisania listu intencyjnego w tej sprawie.

Ferenc dziękuje Warchołowi, który mógł być jego konkurentem

Warchoł w najbliższych wyborach startuje do Sejmu z ostatniego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 23, obejmującym m.in. Rzeszów i Tarnobrzeg. Ferenc nawiązał do tego na konferencji.

– Serdeczne dziękuję ministrowi Warchołowi, który startuje w wyborach z naszego terenu. Dodam, że pan minister Warchoł jest z Podkarpacia, a więc będzie dobrze reprezentował ziemię rzeszowską i całe Podkarpacie – powiedział, cytowany przez portal czytajrzeszow.pl.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here