Strona główna Wydarzenia Bieszczady Przebudowa dwóch mostów w kierunku Bieszczad

Przebudowa dwóch mostów w kierunku Bieszczad

W miejscowości Liskowate zmodernizowane zostaną dwa mosty. Inwestycja kosztować będzie prawie 6,5 mln zł. W jej ramach rozbudowana zostanie również droga wojewódzka nr 890 prowadząca w Bieszczady.

Jak poinformował rzecznik prasowy marszałka woj. podkarpackiego Tomasz Leyko, na ponad 25 kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 890 Kuźmina – Krościenko istnieje osiem mostów.

„W ubiegłych latach dzięki środkom unijnym oraz tym pochodzącym z budżetu państwa, zmodernizowano sześć przepraw. Przebudowa ostatnich dwóch w Liskowatem właśnie się rozpoczęła” – dodał.

Prace obejmują zarówno budowę mostów, dojazdów i drogi pomiędzy obiektami. Powstanie również mur oporowy, umocnione zostaną brzegi i dno potoku. Roboty zakończyć się mają w listopadzie br. Wykonawcą prac jest firma Strabag, koszt prac to niemal 6,5 mln zł.

Jak powiedział Leyko, w miejscu wysłużonych przepraw powstaną nowe, które będą miały 7-metrową jezdnię i 1,5-metrowe chodniki.

„Bezpieczeństwo na obiektach zwiększą balustrady i bariery. Nowe mosty będą posiadały najwyższą klasę, co oznacza, że ograniczona dziś nośność zostanie podniesiona do 50 ton” – zaznaczył.

W ocenie rzecznika, dzięki tej inwestycji zwiększy się ruch turystyczny. „Wszyscy, którzy będą jechać w tę część regionu będą mogli łatwiej i szybciej dostać się w Bieszczady” – dodał Leyko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here