Strona główna Wydarzenia Mielec PZPN uhonorował Grzegorza Latę za wybitne osiągnięcia dla polskiej piłki

PZPN uhonorował Grzegorza Latę za wybitne osiągnięcia dla polskiej piłki

Podczas świątecznego spotkania PZPN za wybitne osiągnięcia i zasługi dla polskiej piłki uhonorowany został Grzegorz Lato. Nagrodę wręczył mu Zbigniew Boniek.
Przypomnijmy , że Grzegorz Lato w wieku 3 lat wraz z rodziną przenieśli się z Malborka do Mielca. I tu trafił na treningi w Stali – gdy miał 12 lat, zapisał się na nie razem ze swoim bratem, Ryszardem.

Ze Stali trafił do reprezentacji Polski, prowadzonej przez słynnego Kazimierza Górskiego, i stał się jednym z największych piłkarzy w historii naszego futbolu. „Szybki jak wiatr” napastnik wywalczył „złoto” z kadrą na igrzyskach olimpijskich w Monachium w 1972 roku i „srebro” w Montrealu w 1976 roku, na mistrzostwach świata zdobył z reprezentacją trzecie miejsca – w 1974 roku w Niemczech i w 1982 roku w Hiszpanii.
W latach 2008-2012 Lato był również prezesem PZPN.

– Na dwóch mistrzostwach świata w Argentynie i Hiszpanii byliśmy razem. I to z dużym sukcesem. Grzegorz był na dwóch olimpiadach i trzech mistrzostwach świata. Przywiózł cztery medale. Został również królem strzelców mistrzostw świata – wyliczał sukcesy Grzegorza Lato Zbigniew Boniek.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here