Strona główna Najnowsze informacje Renata Przemyk zaśpiewa Cohena

Renata Przemyk zaśpiewa Cohena

Niezapomniane piosenki Leonarda Cohena w brawurowym wykonaniu wokalistki Renaty Przemyk usłyszymy na dziedzińcu Zamku Kazimierzowskiego w PRZEMYŚLU 16 czerwca. Koncert będzie zwieńczeniem tegorocznego cyklu „Muzyczna wiosna na zamku”.

Czerwcowy koncert Renaty Przemyk stanowić będzie zupełnie nowe spojrzenie na Leonarda Cohena. Artystka wykona wszystkie piosenki z płyty Boogie Street, będącej niejako zapisem spektaklu pod tym samym tytułem z jej udziałem, wystawionego na deskach Teatru Starego w Lublinie w 2016 roku.

R. Przemyk podjęła się wykonania dzieł wielkiego poety Leonarda Cohena w przekładzie Daniela Wyszogrodzkiego. Utwory w aranżacjach pianisty Krzysztofa Herdzina brzmią naprawdę niezwykle, stąd możemy liczyć na jedyny w swoim rodzaju, klimatyczny koncert.

Wokalistka przypomni nieco mniej znane szerszej publiczności piosenki Cohena, które – jak sama mówi – „zrobiła” po swojemu, przefiltrowując przez własną duszę i nadając im nowe, interesujące brzmienie. Punktem wyjścia do spektaklu, a potem płyty była książka Book Of Longing, stanowiąca zbiór wierszy, prozy, rysunków i tekstów piosenek z ostatnich płyt barda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here