poniedziałek, Marzec 30, 2020
Strona główna Najnowsze informacje Roksana Węgiel z Jasła wygrała Eurowizję Junior 2018

Roksana Węgiel z Jasła wygrała Eurowizję Junior 2018

Roksana Węgiel z utworem „Anyone I Want To Be” zapewniła Polsce historyczne zwycięstwo w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W niedzielę w Mińsku na Białorusi triumfowała z 215 punktami. Było to pierwsze zwycięstwo Polski w historii. Roksana Węgiel z piosenką „Anyone I Want To Be” na scenie występowała ostatnia w kolejności. W sumie w finale konkursu wystąpili reprezentanci dwudziestu państw.

Roksana to 13-letnia wokalistka urodzona w Jaśle.Co ciekawe, zanim zaczęła śpiewać, Węgiel uprawiała akrobatykę, trenowała judo i taniec. Swój talent i jednocześnie największą pasję odkryła całkowicie przypadkowo. Na obozie judo wzięła udział w konkursie karaoke i zebrała wiele gratulacji. To bardzo zachęciło ją do dalszej pracy nad swoimi umiejętnościami wokalnymi.

Warto przypomnieć, że zwyciężczyni pierwszej edycji „The Voice Kids” może poszczycić się najlepszym wynikiem wyświetleń spośród wszystkich kandydatów. Teledysk do jej piosenki ma już 1,6 mln wyświetleń.

– Ja ciągle nie wierzę w to, co się wokół mnie dzieje – singiel, teledysk, koncerty, ponad 100 000 fanów na portalach społecznościowych – moje marzenia po prostu zaczęły się spełniać, więc warto o nie walczyć – mówiła przed kilkoma miesiącami młoda artystka.

8 października premierę miał singiel „Zatrzymać chwilę”, nagrany przez nią w duecie z Edytą Górniak na potrzeby promocji filmu animowanego Hotel Transylwania 3.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here