Strona główna Ciekawostki Rośnie liczba innowacyjnych pomysłów

Rośnie liczba innowacyjnych pomysłów

Do sześciu platform startowych programu Polska Wschodnia wpłynęło od początku roku już 1200 pomysłów biznesowych opartych na innowacyjnej usłudze lub produkcie. Ze wsparcia doradczego służącego rozwojowi działalności start-upów korzysta już ponad 150 przedsiębiorców. Platformy startowe, czyli kompleksowe programy wsparcia, pomagają im w inkubacji biznesu.

Platformy startowe to zarazem partnerstwa zrzeszające ośrodki innowacji, szkoły wyższe, fundusze venture capital i przedstawicieli biznesu.
Do 2023 r. szansę na rozwój otrzyma niemal 1500 najbardziej obiecujących pomysłów na biznes w Polsce Wschodniej.

– W Polsce nie ma drugiej inicjatywy, która tak kompleksowo wspiera innowacyjne pomysły biznesowe na tak wczesnym etapie ich rozwoju – powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak. –  Duże zainteresowanie platformami startowymi wśród pomysłodawców oznacza, że ten instrument jest nie tylko popularny, ale przede wszystkim potrzebny.

Platformy startowe dają szansę wszystkim tym, którzy mają pomysł na innowacyjny biznes, ale nie bardzo wiedzą jak go zrealizować. „Szyty na miarę” program wsparcia ma za zadanie pomóc w wypracowaniu rentownego modelu biznesowego.

Platformy startowe są więc dla wszystkich tych, którzy wiedzą „co”, ale nie wiedzą: „jak”. W przekuwaniu pomysłu na inkubację biznesu – pomagają właśnie eksperci platform.

Pomysły można zgłaszać do jednej z sześciu platform startowych, działających w Polsce Wschodniej. Są to ośrodki: Start-up Heroes w Olsztynie (specjalizacje branżowe: ICT, produkcja żywności, ekoenergetyka), Hub of Talents 2 w Białymstoku (branże: metalowo-maszynowa, przetwórstwo metali, wytwarzanie maszyn, IT/ICT), Wschodni Akcelerator Biznesu w Puławach (ekologia, żywność i produkty rolno-spożywcze, ICT), Unicorn Hub w Lublinie (IT/ICT, Smart City/transport i motoryzacja, medycyna/zdrowie publiczne), Idealist w Lublinie (ICT, energetyka, medycyna/turystyka/zdrowie) oraz Start in Podkarpackie w Rzeszowie (IT/ICT, lotnictwo, motoryzacja, budownictwo).

W dniach 30-31 sierpnia w Rynie zaplanowana jest II edycja Start-up Summer Camp – imprezy edukacyjno-networkingowej dla środowiska start-upowego z Polski Wschodniej, organizowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Inwestycji i  Rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here