Strona główna Najnowsze informacje Rzeszów znów będzie miał drużynę ligową

Rzeszów znów będzie miał drużynę ligową

Rzeszów po rocznej przerwie znów będzie miał drużynę ligową. Zespół RTŻ Rzeszów wystąpi na najniższym poziomie.

W 2018 roku naszpikowana gwiazdami Stal Rzeszów wygrała 2. LŻ i awansowała do Nice 1. LŻ. Klub, którego prezesem był Ireneusz Nawrocki nie otrzymał jednak licencji na starty, a powodem były niejasności finansowe. W 2019 w lidze więc drużyny ligowej z Rzeszowa nie było.

Długo nie zanosiło się na to, że to się zmieni w 2020 roku. Dopiero w drugiej połowie 2019 roku zaczęły pojawiać się głosy, że powstanie drużyna ligowa. Ostatecznie założono nowy klub – RTŻ – gdyż wielosekcyjna ZKS Stal, w której znajduje się sekcja żużlowa – była zadłużona.

– Bez sensu, abyśmy wystartowali i płacili za nie swoje długi – mówili wtedy działacze sekcji żużlowej Stali.

Tak więc w 2020 roku w lidze wystartuje RTŻ Rzeszów, który zmontował całkiem przyzwoitą kadrę. Liderem powinien być Patryk Rolnicki, który w 2019 roku ścigał się w PGE Ekstralidze. Oprócz tego są m.in. Patrick i Kenneth Hansenowie, Ilia Czałow, Adam Ellis i Edward Mazur.

– W sezonie 2020 nie mamy planów na awans do 1. ligi Żużlowej – mówi Józef Lis, prezes ZKS Stali i członek zarządu RTŻ-u. – Chcemy przejechać sezon najlepiej jak się da. Zbudować fundamenty pod kolejne sezony, a dopiero wtedy myśleć o większych wynikach. Po cichu myślimy, aby w 2020 roku znaleźć się w play-off. Myślę, że na to nas stać. Drużyna solidnie się przygotowuje. Zawodnicy bardzo przykładają do treningów. Pierwsza czwórka leży w naszym zasięgu.

Niedawno żużlowy światek obiegła informacja, że karierę wznowił Jason Crump. Australijczyk żegnał się z torem w 2012 roku, a jego ostatnim klubem w Polsce była … Stal Rzeszów.

– Gdybyśmy mieli aspiracje na awans, to kto wie, może i byśmy zadzwonili do Crumpa, ale na razie nie wchodzi to w rachubę – powiedział Lis.

Czas pokaże, czy Stal pozostanie ostatnim polskim klubem Jasona Crumpa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here