Strona główna Najnowsze informacje Rzeszów znów chce zmienić swoje granice

Rzeszów znów chce zmienić swoje granice

W 2019 roku aż trzy miasta w województwie podkarpackim zwiększą swój obszar. To Kolbuszowa, Sędziszów Małopolski i Rzeszów. W tym ostatnim rozpoczęły się właśnie konsultacje z mieszkańcami. Potrwają do 8 lutego.

Do stolicy województwa podkarpackiego mają zostać włączone części obszaru sołectwa Racławówka (zwanej umownie przez mieszkańców „Racławówka Doły”) fragment sołectwa Pogwizdów Nowy oraz części obszaru sołectw: Malawa, Zaczernie, Nowa Wieś, Jasionka, Tajęcina i Trzebownisko.

Obszary te należą do gmin: Boguchwała, Głogów Małopolski, Krasne i Trzebownisko.

– Od 17 marca 2003 r. prowadzimy akcję rozszerzenia granic miasta – przypomina Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa w rozmowie z portalem Nowiny24.pl. Dodaje, że właśnie z tego powodu biznesmeni uciekali, zamiast inwestować. – Dlatego też podjęliśmy decyzję, by szukać nowych, atrakcyjnych terenów – podkreśla Ferenc.

Mieszkańcy Rzeszowa zostali poproszeni o wyrażenie opinii w tej sprawie. Mogą ją przekazać w formie zgody, jej braku lub wstrzymania się od opinii na specjalnej ankiecie konsultacyjnej.

Ankiety te zostaną udostępnione w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta, w ośmiu Punktach Informacji i Obsługi Mieszkańców, siedzibach Rad Osiedlowych, jednostek organizacyjnych oraz na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa.

Oddane głosy zostaną policzone, wynik konsultacji zostanie dołączony do wniosku o zmianę granic, który zostanie złożony u wojewody do końca marca.

Marcin Stopa, sekretarz miasta podkreśla w rozmowie z Nowinami24.pl, że często to mieszkańcy sołectw zabiegają o włączenie do Rzeszowa. Decyzję o zmianie granic podejmie Rada Ministrów do końca lipca.

 

źródło:portalsamorzadowy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here