Strona główna Z życia wzięte Zdrowie Sposoby na przetłuszczające się włosy

Sposoby na przetłuszczające się włosy

Zobaczcie, jak w prosty sposób zniwelować tę przykrą dolegliwość.

Przetłuszczone włosy nie są przyjemne w dotyku i co najważniejsze, nie wyglądają zbyt estetycznie. Niektórzy starają się je myć bardzo często, aby uniknąć tego przykrego efektu, ale czy jest to poprawne zachowanie?

Okazuje się, że niekoniecznie.

Zobaczcie 4 wskazówki, które pomogą Wam poradzić sobie z problemem przetłuszczających się włosów!

1. Nie myjcie ich zbyt często

Im częściej myjemy włosy, tym szybciej będą się przetłuszczać. Podczas mycia włosów szamponem, usuwa on nie tylko tłuszcz z Waszych włosów, ale także ze skóry głowy, który z kolei tworzy swego rodzaju płaszcz ochronny przed bakteriami. Dlatego częściej myjąc włosy narażamy się na szybsze ich przetłuszczanie, co wiąże się z kolejnym ich myciem i w ten sposób wpadamy w pewnego rodzaju pętle zachowań. Możemy ją łatwo przełamać, zwiększając odległość między kolejnymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Po krótkim czasie Wasza skóra głowy i włosy przyzwyczają się do nowego rytmu i problem nie będzie występował tak często!

2. Nie myjcie włosów gorącą wodą

Kolejnym czynnikiem, który zwiększa ryzyko przetłuszczania się włosów jest mycie ich w gorącej wodzie, która pozbawia skórę naturalnej bariery ochronnej, przez co skóra głowy zmuszona jest do produkowania większej ilości tłuszczu. Włosy powinny być myte w letniej wodzie, a do końcowego ich płukania należy zastosować zimną wodę, co nada Waszym włosom połysk i bardziej naturalny wygląd.

3. Unikajcie suszenia włosów gorącym powietrzem

Suszenie włosów gorącym podmuchem powietrza również stymuluje produkcję tłuszczu w skórze Waszej głowy. Dlatego też suszarkę do włosów należy stosować tak rzadko, jak to tylko możliwe, a najlepiej dać wyschnąć włosom w naturalny sposób.

4. Używajcie produktów naturalnych do pielęgnacji

Wiele konwencjonalnie stosowanych przez ludzi produktów do pielęgnacji włosów zawiera nieodpowiednie składniki, mogące drażnić skórę głowy i prowadzić do występowania alergii i łupieżu. Dlatego warto stosować certyfikowane kosmetyki naturalne, które pielęgnują włosy za pomocą naturalnych olejków i składników oraz bardzo delikatnie usuwają tłuszcz z włosów. Przed zakupem takich kosmetyków, warto także sprawdzić ich skład lub poprosić o pomoc w doborze odpowiednich produktów osobę zajmującą się ich sprzedażą.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here