Roczny kurs kosztuje 4000 zł a liczba chętnych znacznie przekracza limit miejsc i stale rośnie. To kolejny dowód, że Jasło umacnia się na pozycji stolicy polskiego winiarstwa.

Niedawno ruszyła kolejna edycja Studium Praktycznego Winiarstwa. Jest to „jedyny w Polsce program edukacyjny, który obejmuje tak szeroki zakres praktycznej wiedzy na temat uprawy winorośli, produkcji wina, a także prowadzenia komercyjnego gospodarstwa winiarskiego w polskich warunkach” – podkreśla Wojciech Bosak, członek Rady Fundacji Galicja Vitis.

Kurs obejmuje 320 godzin wykładów (20 zjazdów weekendowych po 16 godzin każdy), z czego ponad 100 godzin stanowią zajęcia praktyczne, odbywające się w winnicy i winiarni. Organizatorzy corocznie udoskonalają program kształcenia i myślą już o rozpoczęciu szkoleń II stopnia.

Podkarpacka Akademia Wina – w której szkolą się przyszli winiarze – to przedsięwzięcie Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis” w partnerstwie z Miastem Jasło.

Spore zainteresowanie szkoleniem świadczy na pewno o rosnącym zainteresowaniu produkcją win ale nie tylko. Warto przypomnieć sobie termin ENOTURYSTYKA na określenie turystyki winiarskiej, która polega na odwiedzaniu regionów związanych z uprawą winorośli oraz miejsc produkcji wina.

Całe południe Polski  – zwłaszcza Podkarpacie – to doskonałe miejsce na rozwój tego rodzaju turystyki. Wystarczy spojrzeć na mapę winnic w Polsce http://www.naszewinnice.pl/mapa- winnic>> żeby dostrzec naszą przewagę w tej dziedzinie.

Jeśli więc nie macie pomysłu na wakacje albo na biznes … 🙂

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here