Strona główna Wydarzenia Bieszczady Sylwester w górach, gdzie naśnieżane są już stoki

Sylwester w górach, gdzie naśnieżane są już stoki

Po kilku dniach deszczu i szarugi w weekend spadł śnieg i zrobiło się zimowo. Największe w regionie stacje narciarskie naśnieżają stoki. Chcą zdążyć przed sylwestrowym przyjazdem turystów. Wiele bieszczadzkich pensjonatów i hoteli ma już komplet rezerwacji, ale o dziwo wolne miejsca na noworoczną zabawę można jeszcze znaleźć.

Armatki śnieżne pracują między innymi na stoku Gromadzynia i Laworty w Ustrzykach Dolnych, w Arłamowie, Gogołowie, na stoku Weremienia w Leku oraz Kiczery w Puławach Górnych. W większości są to stacje narciarskie krzesełkowe. Razem mogą w ciągu godziny przewieźć kilka tysięcy narciarzy. Jeżeli ktoś zechce przywitać Nowy Rok w Bieszczadach na nartach na pewno nie będzie miał z tym kłopotu, zapewniają właściciele wyciągów. Turyści z niecierpliwością na to czekają. 

Trwa dopasowywanie i wypożyczanie sprzętu bo sporo osób nie do końca wierzyło w sylwestra ze śniegiem i na stoku. Ale w Bieszczadach jest dużo turystów, którzy właśnie z myślą o takim zimowym powitaniu Nowego Roku przyjechało właśnie tutaj.

Daniel Wojtas, Hotel Skalny w Polańczyku – W naszym hotelu mamy komplet gości, w zasadzie turnus zaczynamy już od jutra, przygotowaliśmy wiele atrakcji, no liczymy na to, że jednak spadł już śnieg i wyciągi zostaną otwarte ale gdyby nie to mamy mrożone sztuczne lodowisko.

Także w bieszczadzkich pensjonatach coraz tłoczniej. W Sylwestra można tu liczyć nie tylko na narty ale też rodzinne kuligi i ogniska.

Magdalena Demkowicz, Zagroda Magija w Orelcu – Turyści jak co roku u nas dopisali, pożegnaliśmy gości świątecznych teraz oczekujemy właśnie sylwestrowych, którzy będą witać nowy rok w Bieszczadach, będzie oczywiście tak jak co roku jak jazzowa potańcówka, u nas w Zagrodzie warsztaty regionalne i wiele innych dobrych rzeczy.

Dla wcześnie niezdecydowanych dobra wiadomość jest taka że ciągle można jeszcze znaleźć wolne miejsca noclegowe z zabawą sylwestrową i zimowymi atrakcjami.

Sylwia Olearczyk
, zamek Kmitów w Lesku – Mamy 80 procent pokoi obłożonych ale też najdą się też wolne pokoje dla klientów gdzie chętnie zapraszamy, natomiast jeżeli chodzi o sylwestra, mamy jeszcze około 15 miejsc wolnych.

Tu bal odbędzie się w Sali Rycerskiej. A niecałe trzy kilometry od zamku jest wyciąg narciarski na Weremieniu. Stok jest już naśnieżany.

Źródło: TVP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here