Już 5 października na dziedzińcu Zamku Lubomirskich w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowy koncert. Wystąpią trzej tenorzy, Miłosz Gałaj, Voytek Soko i Mikołaj Adamczak, a towarzyszyć im będzie orkiestra Sinfonia Carpathia.

Koncert „TreVoci with love” to specjalne muzyczne wydarzenie zorganizowane przez miasto Rzeszów z okazji podpisania listu intencyjnego, mającego na celu przekazanie Zamku Lubomirskich na cele kulturalne. Aktualnie w budynku mieści się siedziba sądu okręgowego.

List uroczyście podpisano 9 września, a w wydarzeniu uczestniczyli m.in. prezydent miasta Tadeusz Ferenc oraz wiceminister sprawiedliwości, Marcin Warchoł. – To historyczny dzień i wyjątkowy moment dla mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia. Rzeszów zyskuje nowy sąd na działce w sąsiedztwie budynku sądu rejonowego, a w zamku Lubomirskich powstanie centrum kultury – mówił wówczas wiceminister.

Z tej okazji na dziedzińcu zamku już 5 października (sobota) od godziny 18.00 będzie można posłuchać muzyki na najwyższym artystycznym poziomie.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny

Tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Z takiej mieszanki stworzył się charyzmatyczny koktajl mołotowa, którego największym atutem są występy na żywo. Każdy z nich ma własną karierę na scenie operowej, ale uwielbiają śpiewać razem. Koncertowe spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, nawet jeśli dzieli się scenę na trzech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here