Niedawno książka o takim tytule ukazała się w Empiku, teraz w Jarosławiu powstał klub fascynatów zjawisk paranormalnych.

Ludzie zawsze interesowali się tym co niewyjaśnione. Nie byłoby postępu gdyby nie próbowali wszystkiego zrozumieć i zbadać. Ale nawet dziś w XXI w. pozostaje jakiś margines zjawisk niepojętych. Podkarpaccy badacze i fascynaci tego marginesu skupili się w jarosławskim klubie „Paranormalium”.

Założycielem jest Tomasz Pawlus, który chce nadać klubowi tryb regularnych cotygodniowych spotkań. Tematem będzie nie tylko UFO ale też różne zjawiska paranormalne a czasem po prostu kontrowersyjne w ocenie.

Pawlus, który od 20 lat interesuje się tą dziedziną podchodzi do niej poważnie. Podkreśla, że dziś o tych tematach trzeba dyskutować z naukowego punktu widzenia. „Więcej jest fizyki, astrofizyki, kolejne przełomowe odkrycia powodują, że inaczej się o tym dyskutuje, wymaga to więcej wysiłku osoby, która się tym interesuje. Przestrzegam też, że trzeba bardzo wybiórczo i uważnie traktować informacje z Internetu. 99 proc. „odkryć” np. na YouTube to jest dezinformacja, a nie informacja” – ocenia.

Kwestia istnienia zjawisk paranormalnych jest dyskusyjna ale trudno się nie zgodzić z Pawlusem, kiedy mówi: „Ludzie przestają się już dzisiaj spotykać, wszystko przenosi się do Internetu. A ja chcę powyciągać ludzi z domów, tych z otwartymi umysłami. Chcę żebyśmy się poznali.(…) Trzeba pójść popytać ludzi, czy czegoś nie pamiętają, badać wszystkie sygnały. Od czasu od czasu chcemy też organizować plenerowe obserwacje nieba.”

Nader rozsądne podejście prawda? Ciekawe, że w czasach kiedy bezpośrednie kontakty międzyludzkie stopniowo zanikają (wypiera je komunikacja internetowa), to dobry przykład dają nam właśnie badacze zjawisk irracjonalnych.

Kontakt z Klubem i jego założycielem możecie złapać na FB Klub „Paranormalium” Jarosław – UF O.K.

Źródło: jaroslaw.naszemiasto.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here