Strona główna Najnowsze informacje W Jasionce powstanie hotel za 34 mln

W Jasionce powstanie hotel za 34 mln

Ok. 34 mln zł ma kosztować liczący 120 pokoi hotel, którego budowę rozpoczęto w czwartek przy lotnisku w Jasionce k. Rzeszowa. Do użytku zostanie oddany we wrześniu 2019 r. Będzie działał pod marką Holiday Inn Express w ramach sieci Intercontinental Hotels Group.

– Holiday Inn Express najnowszej, czwartej generacji jest marką ekonomiczną stworzoną przez sieć IHG w odpowiedzi na potrzeby ludzi wychowanych w świecie nowych technologii. Hotel w Jasionce będzie dysponował nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz przestrzenią, która pozwoli na integrację pomiędzy gośćmi – mówił.

Cristescu przypomniał, że Chopin Airport Development jest „doświadczonym operatorem i inwestorem hoteli przylotniskowych”.

Z kolei marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl zwrócił uwagę, że obiekt powstanie w otoczeniu portu lotniczego, Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena oraz wielu firm m.in. z branży lotniczej działających w otoczeniu lotniska. – Nowa droga lotniskowa, w przyszłości komunikacja kolejowa będą kolejnym impulsem dla kolejnych inwestycji. Ważnym elementem tego rozwoju jest baza hotelowa o najwyższym standardzie – podkreślił Ortyl.

Według prezesa zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Michała Tabisza, „lokalizacja hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska ma ogromne znaczenie dla jego dalszego rozwoju”. – Z roku na rok obsługujemy w Jasionce coraz więcej pasażerów i otwieramy kolejne międzynarodowe połączenia, a w naszych hangarach serwisowanych jest coraz więcej samolotów. To oznacza konieczność zapewnienia komfortowego noclegu nie tylko podróżnym, ale również załogom czy pracownikom obsługi technicznej – dodał.

Obiekt będzie miał 120 pokoi i małą salę konferencyjną. Koszt budowy wyniesie ok. 34 mln zł. Elewacja budynku w blisko 30 proc. zostanie wykonana ze szkła. W strefie zewnętrznej powstanie przestrzeń rekreacyjna z zielenią.

Chopin Airport Development jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce. Spółka jest jednocześnie inwestorem, operatorem oraz administratorem istniejących obiektów, a także inwestycji realizowanych od podstaw. Jako franczyzobiorca współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi takimi jak Marriott, Hilton, Best Western, InterContinental Hotels Group. Jest częścią Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (PPL). Powstała w 1998 r.

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje regularne, codzienne połącznia do Warszawy, Londynu i Monachium oraz loty (2-3 razy w tygodniu) do Dublina, Manchesteru, Bristolu, Est Midlands i Glasgow, a także cotygodniowe połącznia z Nowym Jorkiem i Tel-Awiwem. Ponadto ma połączenia sezonowe do Aten, Burgas i na wyspę Korfu. Loty z Jasionki obsługują PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here