Strona główna Z życia wzięte Samorządy Wiceminister Warchoł zobaczył ośrodki pomagające ofiarom

Wiceminister Warchoł zobaczył ośrodki pomagające ofiarom

Marcin Warchoł, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, odwiedził instytucje  z terenu powiatu stalowowolskiego, zajmujących się niesieniem pomocy osobom potrzebującym.

Głównym powodem przyjazdu urodzonego w Nisku wiceministra sprawiedliwości, była zorganizowana w stalowowolskim Starostwie Powiatowym konferencja prasowa związana z podpisaniem umowy na przekazanie środków na zakup sprzętu dla nowego Bloku Operacyjnego. Przypomnijmy, że Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało na ten cel 600 tysięcy złotych z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Po konferencji wiceminister Marcin Warchoł znalazł jeszcze czas, aby w towarzystwie: starosty Janusza Zarzecznego, wicestarosty Mariusza Sołtysa, dyrektora Caritas Diecezji Sandomierskiej – księdza Bogusława Pituchy oraz Simony Wójtowicz – koordynatorki Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Stalowej Woli, odwiedzić lokalne instytucje niosące pomoc osobom w potrzebie.

Wiceminister zapoznał się nie tylko z ich pracą i codziennym funkcjonowaniem, ale również ich potrzebami. Odwiedził Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej, Ochronkę imienia Świętego Brata Alberta, a także Ośrodek Rehabilitacyjno-Adaptacyjny Caritas w Bojanowie, gdzie przebywają obecnie dzieci na turnusach zorganizowanych przez Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Stalowej Woli.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Adaptacyjny Caritas w Bojanowie otwarty został 12 kwietnia 2015 roku. Ma służyć chorym i cierpiącym, którzy chcą odzyskać pełną sprawność fizyczną. Bojanowski ośrodek jest jednym z największych tego typu w regionie. Dysponuje 60 miejscami w dziesięciu nowych, całorocznych domkach w pełni przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W nowoczesnej stołówce smacznie i zdrowo pożywi się 120 osób. W Ośrodku znajduje się sala multimedialna na konferencje, sympozja, szkolenia dla 150 osób.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here