Strona główna Wydarzenia Brzozów Zaginiony 12 latek mógł być wykorzystywany seksualnie

Zaginiony 12 latek mógł być wykorzystywany seksualnie

Ojciec 12-letniego chłopca, który zaginął na początku tygodnia, został tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Brzozowie Chłopiec mógł być wykorzystywane przez niego seksualnie.
We wtorek 13 listopada 12-latek wyszedł z domu, by odwiedzić babcię, która mieszka niedaleko jego miejsca zamieszkania. Chłopiec bawił się w pobliżu jej domu, ale ok. godz. 16 już go tam nie było. Chłopiec jest leczony neurologicznie i ma problemy z komunikacją.

Policja rozpoczęła poszukiwania na szeroką skalę. Oprócz rodziny i sąsiadów w akcję zaangażowali się strażacy, ratownicy GOPR, funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Chłopca udało się odnaleźć wczoraj w godzinach popołudniowych. Został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Mimo przebywania na dworze przez prawie 48 godzin dziecko było w dobrym stanie. Sprawę zaginięcia chłopca bada prokuratura. Jednak funkcjonariusze biorący udział w akcji zwrócili uwagę na kilka ważnych szczegółów.

Ojciec chłopca milczy

Zaszło podejrzenie, że 12-latek mógł być wykorzystywany seksualnie. W sprawie zatrzymano 37-letniego ojca chłopca. – Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut z art. 200 par. 1 kodeksu karnego – poinformował Marcin Bobola z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie.

Przepis na podstawie którego  postawiono ojcu zarzuty mówi: kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Mężczyzna podczas przesłuchania nie przyznał się do winy. Dziś Sąd Rejonowy w Brzozowie przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował 37-latka na trzy miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here