Strona główna Najnowsze informacje Zgłoś się do Wojsk Obrony Terytorialnej przez internet

Zgłoś się do Wojsk Obrony Terytorialnej przez internet

Nie ma potrzeby osobistego zgłaszania się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w celu wstąpienia do Wojsk Obrony Terytorialnej.  Od teraz wystarczy skorzystać z platformy ePUAP, czyli Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, która jest dostępna na stronie www.epuap.gov.pl.
Wniosek o powołanie do WOT znajduje się w katalogu spraw, w zakładce „bezpieczeństwo narodowe” i dalej „spełnianie powszechnego obowiązku obrony”, „powołanie do terytorialnej służby wojskowej”.
Obrona terytorialna to miejsce zarówno dla młodych, jak i nieco starszych, z dużym doświadczeniem życiowym i zawodowym. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.
W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą. Ciągła  obecność i ścisłe  relacje z lokalną społecznością to siła i największy atut terytorialsów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here